CNS 14390 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14390
Classified No. R3206
Method of test for dielectric properties of fine ceramics at microwave frequency
精密陶瓷微波射頻介電特性試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14390" standard !
1. If you only need this CNS14390 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14390
CNS Standard Chinese Title 精密陶瓷微波射頻介電特性試驗法
CNS Standard Classified No. R3206 - Ceramic Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:10/29/1999 Confirmed date:09/04/2020
Chinese Version Pages 11
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)