CNS 14374 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14374
Classified No. N4179
Method of test for cigarettes -Determination of total and nicotine - free dry particulate matter
捲菸檢驗法-總粒狀物及不含尼古丁乾粒狀物之測定
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14374" standard !
1. If you only need this CNS14374 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14374
CNS Standard Chinese Title 捲菸檢驗法-總粒狀物及不含尼古丁乾粒狀物之測定
CNS Standard Classified No. N4179 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/31/1999 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 13
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)