CNS 14303 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14303
Classified No. N4177
Method of test for wheat
小麥檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14303" standard !
1. If you only need this CNS14303 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14303
CNS Standard English Title Method of test for wheat
CNS Standard Chinese Title 小麥檢驗法
CNS Standard Classified No. N4177 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:04/06/1999 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 4
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 14303     Keyword: Method test wheat ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)