CNS 14257 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14257
Classified No. Z3034
Method of test for leakage rate respirator facepiece
呼吸防護具面體洩漏率試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14257" standard !
1. If you only need this CNS14257 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14257
CNS Standard English Title Method of test for leakage rate respirator facepiece
CNS Standard Chinese Title 呼吸防護具面體洩漏率試驗法
CNS Standard Classified No. Z3034 - Industry Safety
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:10/23/1998 Confirmed date:10/19/2017
Chinese Version Pages 3
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)