CNS 13974 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13974
Classified No. A3369
帷幕牆及其附屬門、窗與天窗靜態水密性性能試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13974" standard !
1. If you only need this CNS13974 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13974
CNS Standard Chinese Title 帷幕牆及其附屬門、窗與天窗靜態水密性性能試驗法
CNS Standard Classified No. A3369 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:02/27/2006 Confirmed date:05/18/2018
Chinese Version Pages 5
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)