CNS 13923 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13923
Classified No. K61046
Method of test for thickness of plastic film and sheeting
塑膠薄膜及薄片之厚度試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13923" standard !
1. If you only need this CNS13923 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13923
CNS Standard English Title Method of test for thickness of plastic film and sheeting
CNS Standard Chinese Title 塑膠薄膜及薄片之厚度試驗法
CNS Standard Classified No. K61046 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/23/1997 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 4
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)