CNS 13906 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13906
Classified No. L3247
Method of test for assessing the smoothness appearance of seams in fabrics after cleansing
織物洗滌後縫跡外觀平滑度試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13906" standard !
1. If you only need this CNS13906 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13906
CNS Standard Chinese Title 織物洗滌後縫跡外觀平滑度試驗法
CNS Standard Classified No. L3247 - Textile Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:12/27/2013 Confirmed date:03/11/2019
Chinese Version Pages 10
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)