CNS 13873 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13873
Classified No. K61041
Method of test for kauri-butanol value of hydrocarbon solvents
石油溶劑考立丁醇(KB)值試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13873" standard !
1. If you only need this CNS13873 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13873
CNS Standard English Title Method of test for kauri-butanol value of hydrocarbon solvents
CNS Standard Chinese Title 石油溶劑考立丁醇(KB)值試驗法
CNS Standard Classified No. K61041 - Chemical Industry
CNS Standard Status Withdrawn; Revoke date:09/08/2022
Chinese Version Pages 0
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)