CNS 13727 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13727
Classified No. C6373
Method of Test for Volume Resistivity of Conductive Adhesives
導電膠之體積電阻率量測法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13727" standard !
1. If you only need this CNS13727 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13727
CNS Standard English Title Method of Test for Volume Resistivity of Conductive Adhesives
CNS Standard Chinese Title 導電膠之體積電阻率量測法
CNS Standard Classified No. C6373 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/24/1996 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)