CNS 13642 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13642
Classified No. N4175
Method of Test for Grains-Determination of Wet Gluten by Mechanical Method
穀類檢驗法–濕麵筋測定(機械法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13642" standard !
1. If you only need this CNS13642 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13642
CNS Standard Chinese Title 穀類檢驗法–濕麵筋測定(機械法)
CNS Standard Classified No. N4175 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:03/28/1996 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 3
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)