CNS 13640 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13640
Classified No. N4173
Method of Test for Grains-Determination of Dry Gluten
穀類檢驗法–乾麵筋測定
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13640" standard !
1. If you only need this CNS13640 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13640
CNS Standard English Title Method of Test for Grains-Determination of Dry Gluten
CNS Standard Chinese Title 穀類檢驗法–乾麵筋測定
CNS Standard Classified No. N4173 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:03/28/1996 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)