CNS 13568 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13568
Classified No. K0058
化學製品酸價、皂化價、酯價、碘價、羥價及不皂化物試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13568" standard !
1. If you only need this CNS13568 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13568
CNS Standard Chinese Title 化學製品酸價、皂化價、酯價、碘價、羥價及不皂化物試驗法
CNS Standard Classified No. K0058 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/31/1995 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 11
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)