CNS 13558 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13558
Classified No. K61032
Method of Test for Comppressive Properties of Carbon Fiber Reinforced Plastic
碳纖維強化塑膠壓縮性能試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13558" standard !
1. If you only need this CNS13558 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13558
CNS Standard Chinese Title 碳纖維強化塑膠壓縮性能試驗法
CNS Standard Classified No. K61032 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/29/1995 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 8
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)