CNS 13543 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13543
Classified No. C3210
Method of Test for Low-voltage Metal-enclosed Switchgear
低電壓金屬閉鎖型配電箱檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13543" standard !
1. If you only need this CNS13543 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13543
CNS Standard English Title Method of Test for Low-voltage Metal-enclosed Switchgear
CNS Standard Chinese Title 低電壓金屬閉鎖型配電箱檢驗法
CNS Standard Classified No. C3210 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/26/1995 Confirmed date:05/08/2017
Chinese Version Pages 3
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • CNS 15138-1:2017
  • CNS 13543:2017
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)