CNS 13541 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13541
Classified No. A3348
Method of Test for Precast Concrete Cable Duct
預鑄混凝土電纜管組檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13541" standard !
1. If you only need this CNS13541 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13541
CNS Standard English Title Method of Test for Precast Concrete Cable Duct
CNS Standard Chinese Title 預鑄混凝土電纜管組檢驗法
CNS Standard Classified No. A3348 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/26/1995 Confirmed date:05/18/2018
Chinese Version Pages 5
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 13541     Keyword: Method Test Precast Concrete Cable Duct ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)