CNS 13511 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13511
Classified No. N4169
Method of Test for Fresh Furits and Vegetable - Sampling
新鮮水果與蔬菜檢驗法–取樣
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13511" standard !
1. If you only need this CNS13511 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13511
CNS Standard English Title Method of Test for Fresh Furits and Vegetable - Sampling
CNS Standard Chinese Title 新鮮水果與蔬菜檢驗法–取樣
CNS Standard Classified No. N4169 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:04/20/1995 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 3
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)