CNS 13475 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13475
Classified No. K61022
化學工業及一般用丙烯腈–丁二烯–苯乙烯(ABS)塑膠管及接頭配件檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13475" standard !
1. If you only need this CNS13475 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13475
CNS Standard Classified No. K61022 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/04/1995 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 4
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)