CNS 13376 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13376
Classified No. D3194
汽車用圓盤式煞車襯墊及鼓輪式煞車蹄片總成抗剪強度試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13376" standard !
1. If you only need this CNS13376 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13376
CNS Standard Classified No. D3194 - Automotive & Aircraft Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/26/2005 Confirmed date:09/11/2019
Chinese Version Pages 8
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)