CNS 13347 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13347
Classified No. K61017
Method of Test for Acrylonitrile - Butadiene - Styrene (ABS) Plastic Fittings for Water Works
自來水用丙烯腈–丁二烯–苯乙烯(ABS)塑膠管接頭配件檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13347" standard !
1. If you only need this CNS13347 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13347
CNS Standard Classified No. K61017 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:02/25/1994 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 4
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)