CNS 13335 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13335
Classified No. K61014
Method of Test for Dart Impact Resistance of Plastic Films and Sheets
塑膠薄膜及薄片落鏢衝擊試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13335" standard !
1. If you only need this CNS13335 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13335
CNS Standard English Title Method of Test for Dart Impact Resistance of Plastic Films and Sheets
CNS Standard Chinese Title 塑膠薄膜及薄片落鏢衝擊試驗法
CNS Standard Classified No. K61014 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/25/1994 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 6
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)