CNS 13314 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13314
Classified No. P3131
Method of test for air permeance of paper and board (Sheffield method)
紙及紙板透氣度試驗法(Sheffield法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13314" standard !
1. If you only need this CNS13314 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13314
CNS Standard English Title Method of test for air permeance of paper and board (Sheffield method)
CNS Standard Chinese Title 紙及紙板透氣度試驗法(Sheffield法)
CNS Standard Classified No. P3131 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Current; Latest date:11/11/2022
Chinese Version Pages 12
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)