CNS 13298 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13298
Classified No. A3337
Method of Test for Water Permeability of Geotextiles by Permittivity
地工織物正向透水率試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13298" standard !
1. If you only need this CNS13298 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13298
CNS Standard English Title Method of Test for Water Permeability of Geotextiles by Permittivity
CNS Standard Chinese Title 地工織物正向透水率試驗法
CNS Standard Classified No. A3337 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:12/23/1993 Confirmed date:05/18/2018
Chinese Version Pages 8
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)