CNS 13210 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13210
Classified No. A3333
Method of Test for Reinforced Concrete Gutters for Roadside
道路用鋼筋混凝土側溝檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13210" standard !
1. If you only need this CNS13210 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13210
CNS Standard English Title Method of Test for Reinforced Concrete Gutters for Roadside
CNS Standard Chinese Title 道路用鋼筋混凝土側溝檢驗法
CNS Standard Classified No. A3333 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/25/1993 Confirmed date:05/18/2018
Chinese Version Pages 3
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)