CNS 13143 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13143
Classified No. P3126
紙板內部結合強度試驗法(使用Z–方向拉/壓式試驗機)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13143" standard !
1. If you only need this CNS13143 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13143
CNS Standard Chinese Title 紙板內部結合強度試驗法(使用Z–方向拉/壓式試驗機)
CNS Standard Classified No. P3126 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/28/1993 Confirmed date:08/22/2017
Chinese Version Pages 2
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)