CNS 13121 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13121
Classified No. P3123
Method of Test for Beating Degree of Pulp
紙漿之叩解度試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13121" standard !
1. If you only need this CNS13121 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13121
CNS Standard English Title Method of Test for Beating Degree of Pulp
CNS Standard Chinese Title 紙漿之叩解度試驗法
CNS Standard Classified No. P3123 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:12/28/1992 Confirmed date:08/22/2017
Chinese Version Pages 5
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
* Order Items
* Email
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 13121     Keyword: Method Test Beating Degree Pulp ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)