CNS 13027 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13027
Classified No. N4149
Method of Test for Fertilizers - Determination of Peat and Humus
肥料檢驗法–泥炭及腐植質材料之測定
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13027" standard !
1. If you only need this CNS13027 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13027
CNS Standard English Title Method of Test for Fertilizers - Determination of Peat and Humus
CNS Standard Chinese Title 肥料檢驗法–泥炭及腐植質材料之測定
CNS Standard Classified No. N4149 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/30/1992 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 2
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)