CNS 12810 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12810
Classified No. A3318
Method of Test for Porcelain Enameled Steel Panels
搪瓷(琺瑯)鋼板墻壁嵌板檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12810" standard !
1. If you only need this CNS12810 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12810
CNS Standard English Title Method of Test for Porcelain Enameled Steel Panels
CNS Standard Chinese Title 搪瓷(琺瑯)鋼板墻壁嵌板檢驗法
CNS Standard Classified No. A3318 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:02/16/1995 Confirmed date:05/18/2018
Chinese Version Pages 1
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)