CNS 12720 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12720
Classified No. K6970
Method of Test for Polyethylene Shading Net for Agriculture Use
農業用聚乙烯遮光網檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12720" standard !
1. If you only need this CNS12720 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12720
CNS Standard English Title Method of Test for Polyethylene Shading Net for Agriculture Use
CNS Standard Chinese Title 農業用聚乙烯遮光網檢驗法
CNS Standard Classified No. K6970 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:05/09/1990 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 3
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)