CNS 12699 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12699
Classified No. K6969
Method of Test for Unplasticized Polyvinyl Chloride Pipes for Raft
管筏用聚氯乙烯硬質塑膠管檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12699" standard !
1. If you only need this CNS12699 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12699
CNS Standard English Title Method of Test for Unplasticized Polyvinyl Chloride Pipes for Raft
CNS Standard Chinese Title 管筏用聚氯乙烯硬質塑膠管檢驗法
CNS Standard Classified No. K6969 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:04/20/1990 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 3
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)