CNS 12668 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12668
Classified No. Z8088
鋼熔接縫超音波探傷試驗法及試驗結果之等級分類
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12668" standard !
1. If you only need this CNS12668 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12668
CNS Standard Chinese Title 鋼熔接縫超音波探傷試驗法及試驗結果之等級分類
CNS Standard Classified No. Z8088 - General & Miscellaneous
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/17/1990 Confirmed date:11/16/2017
Chinese Version Pages 44
English Version Translate after your order
Translation Time About 5-20 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)