CNS 12630 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12630
Classified No. N6219
Method of test for fruit and vegetable juice products - Determination of Formol nitrogen
水果及蔬菜汁飲料檢驗法-羥甲胺基氮之測定
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12630" standard !
1. If you only need this CNS12630 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12630
CNS Standard Chinese Title 水果及蔬菜汁飲料檢驗法-羥甲胺基氮之測定
CNS Standard Classified No. N6219 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:04/19/2006 Confirmed date:11/16/2017
Chinese Version Pages 2
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)