CNS 12392 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12392
Classified No. A3290
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12392" standard !
1. If you only need this CNS12392 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12392
CNS Standard Classified No. A3290 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/11/1988 Confirmed date:12/07/2021
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)