CNS 12260 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12260
Classified No. K6947
Method of test for oxidation characteristics of extreme-pressure lubricating oils
極壓潤滑油抗氧化性能試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12260" standard !
1. If you only need this CNS12260 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12260
CNS Standard Chinese Title 極壓潤滑油抗氧化性能試驗法
CNS Standard Classified No. K6947 - Chemical Industry
CNS Standard Status Withdrawn; Revoke date:09/08/2022
Chinese Version Pages 0
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)