CNS 12217 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12217
Classified No. S2140
Method of Test for Facial Cotton
化粧棉檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12217" standard !
1. If you only need this CNS12217 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12217
CNS Standard English Title Method of Test for Facial Cotton
CNS Standard Chinese Title 化粧棉檢驗法
CNS Standard Classified No. S2140 - Domestic Wares
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/14/1988 Confirmed date:11/05/2019
Chinese Version Pages 1
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 12217     Keyword: Method Test Facial Cotton ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)