CNS 11993 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11993
Classified No. C6287
光纖裝置檢驗法(長距離斜射率光纖光譜衰減測量之光投射條件FOTP–50)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11993" standard !
1. If you only need this CNS11993 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11993
CNS Standard Classified No. C6287 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/18/1987 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 4
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)