CNS 11904 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11904
Classified No. C6282
光纖裝置檢驗法(有填充物光纜之化合物滴漏試驗FOTP–81)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11904" standard !
1. If you only need this CNS11904 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11904
CNS Standard Chinese Title 光纖裝置檢驗法(有填充物光纜之化合物滴漏試驗FOTP–81)
CNS Standard Classified No. C6282 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:04/20/1987 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)