CNS 11902 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11902
Classified No. C6280
光纖裝置檢驗法(溫度變化對光纖衰減之影響FOTP–52)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11902" standard !
1. If you only need this CNS11902 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11902
CNS Standard Chinese Title 光纖裝置檢驗法(溫度變化對光纖衰減之影響FOTP–52)
CNS Standard Classified No. C6280 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:04/20/1987 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)