CNS 11820 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11820
Classified No. P3082
Method of test for migratable fluorescent substances in paper products
紙製品之可遷移性螢光物質試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11820" standard !
1. If you only need this CNS11820 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11820
CNS Standard English Title Method of test for migratable fluorescent substances in paper products
CNS Standard Chinese Title 紙製品之可遷移性螢光物質試驗法
CNS Standard Classified No. P3082 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:05/02/2007 Confirmed date:08/22/2017
Chinese Version Pages 1
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)