CNS 11661 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11661
Classified No. K6886
Method of test for glassfiber reinforced plastic seats
玻璃纖維強化塑膠座椅檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11661" standard !
1. If you only need this CNS11661 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11661
CNS Standard English Title Method of test for glassfiber reinforced plastic seats
CNS Standard Chinese Title 玻璃纖維強化塑膠座椅檢驗法
CNS Standard Classified No. K6886 - Chemical Industry
CNS Standard Status Withdrawn; Revoke date:10/18/2022
Chinese Version Pages 0
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)