CNS 11653 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11653
Classified No. K6882
Method of Test for Glassfiber Reinforced Plastic Lamp Pole
玻璃纖維強化塑膠燈桿檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11653" standard !
1. If you only need this CNS11653 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11653
CNS Standard English Title Method of Test for Glassfiber Reinforced Plastic Lamp Pole
CNS Standard Chinese Title 玻璃纖維強化塑膠燈桿檢驗法
CNS Standard Classified No. K6882 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/04/1986 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 6
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)