CNS 11622 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11622
Classified No. P3081
Method of Test for Fiber Length of Pulp by Projection
紙漿纖維長度投影試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11622" standard !
1. If you only need this CNS11622 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11622
CNS Standard English Title Method of Test for Fiber Length of Pulp by Projection
CNS Standard Chinese Title 紙漿纖維長度投影試驗法
CNS Standard Classified No. P3081 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:03/25/1994 Confirmed date:08/22/2017
Chinese Version Pages 6
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)