CNS 11573 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11573
Classified No. C6256
Method of Test for Low Frequency (Below 3MHz) Electrical Connectors (TP-50 Sand and Dust Test)
頻率3MHz以下電連接器檢驗法(細砂與塵埃試驗TP–50)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11573" standard !
1. If you only need this CNS11573 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11573
CNS Standard English Title Method of Test for Low Frequency (Below 3MHz) Electrical Connectors (TP-50 Sand and Dust Test)
CNS Standard Chinese Title 頻率3MHz以下電連接器檢驗法(細砂與塵埃試驗TP–50)
CNS Standard Classified No. C6256 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:05/14/1986 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 2
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 11573     Keyword: Method Test Low Frequency Below 3MHz Electrical ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)