CNS 11531 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11531
Classified No. D3170
Method of Test for Stability of Reach Fork Lift Trucks and Straddle Fork Lift Trucks
伸縮型及跨提型叉舉車安定性檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11531" standard !
1. If you only need this CNS11531 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11531
CNS Standard Chinese Title 伸縮型及跨提型叉舉車安定性檢驗法
CNS Standard Classified No. D3170 - Automotive & Aircraft Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:04/15/1986 Confirmed date:09/11/2019
Chinese Version Pages 4
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)