CNS 11527 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11527
Classified No. A3236
Method of test for air permeability of windows and doorsets
門窗氣密性試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11527" standard !
1. If you only need this CNS11527 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11527
CNS Standard English Title Method of test for air permeability of windows and doorsets
CNS Standard Chinese Title 門窗氣密性試驗法
CNS Standard Classified No. A3236 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/09/2004 Confirmed date:12/07/2021
Chinese Version Pages 5
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)