CNS 11488 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11488
Classified No. Z6084
Method of Test for Flat Crush of Corrugated Fiberboard
瓦楞紙板平壓強度試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11488" standard !
1. If you only need this CNS11488 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11488
CNS Standard English Title Method of Test for Flat Crush of Corrugated Fiberboard
CNS Standard Chinese Title 瓦楞紙板平壓強度試驗法
CNS Standard Classified No. Z6084 - Physical Distribution & Packaging
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/17/1986 Confirmed date:11/19/2021
Chinese Version Pages 1
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)