CNS 11459 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11459
Classified No. N4133
Method of test for tobacco − Determination of water content
菸葉檢驗法-水分含量之測定
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11459" standard !
1. If you only need this CNS11459 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11459
CNS Standard English Title Method of test for tobacco − Determination of water content
CNS Standard Chinese Title 菸葉檢驗法-水分含量之測定
CNS Standard Classified No. N4133 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Withdrawn; Revoke date:10/18/2022
Chinese Version Pages 0
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)