CNS 11338 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11338
Classified No. K6812
Method of test for acrylonitrile-butadiene-styrene sheets
丙烯腈-丁二烯-苯乙烯塑膠板檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11338" standard !
1. If you only need this CNS11338 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11338
CNS Standard English Title Method of test for acrylonitrile-butadiene-styrene sheets
CNS Standard Chinese Title 丙烯腈-丁二烯-苯乙烯塑膠板檢驗法
CNS Standard Classified No. K6812 - Chemical Industry
CNS Standard Status Withdrawn; Revoke date:10/18/2022
Chinese Version Pages 0
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)