CNS 11334 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11334
Classified No. C6252
Method of Test for Fiber Optic Devices (FOTP-87 Fiber Optic Cable Knot Test)
光纖裝置檢驗法(光纜結試驗FOTP–87)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11334" standard !
1. If you only need this CNS11334 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11334
CNS Standard Chinese Title 光纖裝置檢驗法(光纜結試驗FOTP–87)
CNS Standard Classified No. C6252 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/14/1988 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)