CNS 11310 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11310
Classified No. L3219
Method of Test for Soil Redeposition, Resistance to Launder-Ometer
織物抗再污染性檢驗法(Launder–Ometer法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11310" standard !
1. If you only need this CNS11310 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11310
CNS Standard English Title Method of Test for Soil Redeposition, Resistance to Launder-Ometer
CNS Standard Chinese Title 織物抗再污染性檢驗法(Launder–Ometer法)
CNS Standard Classified No. L3219 - Textile Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/19/1985 Confirmed date:09/06/2021
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)