CNS 11131 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11131
Classified No. N4125
Method of Test for Feed Additives: Detemination of Thiopeptin
飼料添加物檢驗法–硫肽黴素之測定
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11131" standard !
1. If you only need this CNS11131 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11131
CNS Standard English Title Method of Test for Feed Additives: Detemination of Thiopeptin
CNS Standard Chinese Title 飼料添加物檢驗法–硫肽黴素之測定
CNS Standard Classified No. N4125 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:11/20/1984 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)